Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Önce Kemiklerin Sonra Etin Oluşması:

Embriyoloji dalında uzman İngiliz bir bilim adamı bir gün ders vermek üzere salona giriyor ve gerçekten büyük bir cümle kuruyor: “Az önce daha önce ulaşamadığım bir gerçeği keşfettim. Dünyada var olan bilim adamlarının söylediğinin aksine vücutta ilk olarak kemikler,

daha sonra et oluşuyor. Ama bilim adamları önce etin sonra kemiklerin oluştuğunu düşünüyorlar.”

Aslen Pakistanlı olan bir öğrenci el kaldırıyor ve diyor ki: “Bu bizim kutsal kitabımızda zaten zikrediliyor.” Hoca kızıyor, onu azarlayıp tehdit ediyor ve “Kitabı bana getir” diyor. Bunun üzerine ertesi gün öğrenci İngilizce bir tefsir getiriyor:

﴾ ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَكَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنشَأْنَاهُ خَلْقًا آخَرَ فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ ﴿

(سورة المؤمنون)

“Sonra bu az suyu “alaka” hâline getirdik. Alakayı da “mudga” yaptık. Bu “mudga”yı da kemiklere dönüştürdük ve bu kemiklere de et giydirdik. Nihayet onu bambaşka bir yaratık olarak ortaya çıkardık. Yaratanların en güzeli olan Allah’ın şânı ne yücedir!”

(Müminun Suresi: 14)

Bu doktor az önce keşfettiğini düşündüğü gerçeği bin dört yüz sene önce Kuran’ın zikrettiğini görüyor.

Vallahi kardeşlerim Kuran’ı Kerim’de öyle şeyler var ki, onlar neredeyse her şeye işaret eden şaşırtıcı bilgiler. Bu yüzden biz isra ve miracı temelde evren yasalarını ihlal eden mucizeler arasında ayrı bir yere koyuyoruz.

Öncesinde de bilimsel olarak açıklanan bilimsel mucizeler, bu evreni yaratan varlığın, Kuran’ı Kerim’i indiren varlık olduğunu teyit etmekte, desteklemektedir.

Evren mükemmel bir şekilde Kuran ile uyumludur.

Kaynak:

Bilimsel Konular – İman ve İcaz Gerçekleri – Ders: 25 – Yasaların İhlali – Mucize ve İcaz – İsra ve Mirac

Alemlerin Rabbi Olan Allah’a Hamdolsun