Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Değerli kardeşlerim, Rasulullah (s.a.v) hicret etti ve hicret olayı orada sona erdi. Efendimiz Mekke’den Medine’ye göç etti. Peki, biz hicretin yıldönümünü neden kutluyoruz? Mekke ve Medine’ye benzer iki şehir arasında hicret etmemiz gerekirse bize yol göstersin diye hatırlıyor ve kutluyoruz.

Günümüzdeki hicreti açıklayalım. Mesela kişi batılı bir ülkede yaşıyor, orada hayat akıl almaz derecede refah seviyesinde fakat dini, İslami ve ahlaki değerler yıkılmış, yerle bir vaziyette. Yani zina asla sorgulanmayan bir olay, sapkınlık, ahlaksızlık ve cinsel sapıklık çok doğal karşılanıyor. Şimdi güzel, geliri bol, vatandaşlarına sonsuz hizmet ve faydalanacağı özgürlükleri sunan bu ülkelerde kalmak ile çevre etkisi ile kızının doğru yoldan sapması, oğlunun akidesi ve ahlakının bozulması durumlarını karşılaştırıp kıyasladığında ne yapman gerekir?

Her türlü sıkıntı yaşayabileceğin ama dinini ve çocuklarını koruyabileceğin ülkeyi, çok fazla cazip seçenekler sunan ama bunlarla birlikte aileni ve çocuklarını kaybedeceğin yere tercih edersin.

Alemlerin Rabbi Olan Allah’a Hamdolsun